Шампионът Лудогорец се погрижи бързо да забрави неприятния старт на новия сезон. "Орлите" започнаха с две загуби - една в Европа от Балкани и една от Крумовград в първенството, но днес записаха втора поредна убедителна победа, побеждавайки Етър с 5:0.

Преди броени дни разградчани разбиха и косоварите от Балкани в реванша от квалификациите на Шампионската лига, за да продължат напред към следващия кръг.

Въпреки надмощието си, шампионите трябваше да чака близо 20 минути, за да открият резултата. Десният бек Фон Витри вкара първия гол за вечерта с бомбен изстрел с десния крак извън наказателното поле за 1:0.

Десетина минути преди почивката "болярите" останаха с намален състав след директен червен картон на Георги Ангелов, който събори откъсващия се сам срещу вратаря Бърнард Текпетей. Проверка с ВАР показа, че Текпетей не е бил в засада и Ангелов бе изгонен.

Второто полувреме донесе и втори гол за домакините - Доминик Янков вкара едва 18 секунди след подновяването на играта, реализирайки с хубав удар по земя в стотния си мач в елита.

Текпетей направи 3:0 с удар от няколко метра в 49-ата минута, а осем по-късно отбеляза и втори гол, този път с глава - 4:0. Междувременно швейцарското попълнение на разградския тим Куадво Дуа пропусна дузпа, нацелвайки напречната греда в 51-ата минута.

Гол №5 за вечерта падна в 71-ата минута и бе дело на Франко Русо. Aржентинският защитник намери изключително добре топката от движение и с неспасям изстрел от дистанция я прати в мрежата за 5:0.