Лудогорец завърши наравно 1:1 със Слован Братислава в последната си контролна среща от подготвителния лагер в Турция.

В големи периоди преди почивката играта беше равностойна, а положенията пред двете врати липсваха. Едва в 33-ата минута удар с глава на Клаудиу Кешерю беше спасен от вратаря Доминик Грейф.

Минута по-късно Марселиньо също пропусна да открие резултата, останал сам срещу стража на словашкия шампион.

В 47-ата минута на срещата Жоржиньо не можа да даде аванс за "зелените" след подаване на Марселиньо.

В 59-ата минута Кенан Байрич с глава изпусна да се разпише в полза на словаците. Само три минути след това испанецът Ноно с далечен удар откри резултата, реализирайки за 1:0.

В 65-ата минута Лудогорец изравни чрез Жоржиньо, който се разписа отблизо на празна врата след пас на Кешерю.

Четвърт час преди края на двубоя удар на Ротао се отби в гредата. Разградчани отвърнаха с опасен шут на Жоржиньо, който също срещна страничния стълб на вратата на словашкия отбор.

До края на срещата и двата тима пропуснаха да стигнат до победата, като Лудогорец направи голям пропуск с глава в края чрез Каули Оливейра .

За Слован не игра българският национал Васил Божиков, който е контузен.

състав на Лудогорец: Илиев, Сисиньо, Терзиев, Форстър, Недялков, Анисе, Дяков, Жоржиньо, Марселиньо, Вандерсон, Кешерю (като резерви влязоха Манолев, Каули, Шверчок)