Бока Хуниорс е шампион на Аржентина в най-драматичен възможен сценарий, след като изпревари големия враг Ривер Плейт в последните минути на последния кръг.

Новият първенец спечели очаквано, но много трудно у дома срещу Химнасия Ла Плата с 1:0, а Ривер не успя да бие навън Атлетико Тукуман - 1:1.

Така Бока завършва с 48 т., а съперникът остава с 47.

Преди мачовете Ривер водеше с 1 т., но знаеше, че само победа ще му даде титлата. На стадиона на Атлетико нямаше фенове на гостите - както е в Аржентина от 8 години. Така, във враждебната атмосфера на Тукуман, тимът на Марсело Гаярдо тръгна за успеха и титлата, за която преди мачовете все пак бе фаворит.

ВИЖТЕ ГАЛЕРИЯ ОТ ДРАМАТИЧНАТА РАЗВРЪЗКА В АРЖЕНТИНА>>>

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Бока излезе на своя "Ла Бомбонера" срещу отбора на Диего Марадона - Химнасия, а треньорът на гостите бе посрещнат като Бог, какъвто е за всеки фен на "синьо-жълтите". Той демонстративно окачи пред себе си на скамейката и фланелка на Бока, за да покаже ясно кой иска да стане шампион в тази луда вечер. Но неговият тим изобщо не се даде на домакините, а ги измъчи страшно много...

Бока вкара едва в 72-рата минута, когато Карлос Тевес, 36-годишният капитан, стреля остро от 20-ина метра и топката мина през ръцете на вратаря на гостите Хорхе Броун. Да, да - същият... До края на 2019-а той бе страж на българския Лудогорец.

Вратарят пази отлично цял мач, но можеше да спаси удара на Апаче Тевес, който се оказа шампионски. И с него, 18 минути преди края на сезона, Бока излезе начело в класирането за първи път от ноември. Достатъчно за титлата!

В това време Ривер атакуваше с 10 души в Тукуман, но не успяваше да стигне до гол. Два пъти гостите искаха дузпа, а в Аржентина ВАР няма... И двете ситуации обаче бяха повече пожелателни, отколкото чисти.

Хави Толедо бе дал аванс на Атлетико в 19-ата минута, но още в 35-ата Марио Суарес изравни и Ривер владееше изцяло положението.