Атлетико (Мадрид) увеличи преднината си на върха в Ла Лига след измъчен успех с 2:1 в гостуването на Ейбар.

"Дюшекчиите" трябваше да правят обрат, осъществен след два гола на звездата в атака - Луис Суарес.

Уругваецът бе героят и тази вечер, като вече с 11 гола през сезона продължава да води четата на Чоло Симеоне уверено към титлата. Атлетико вече води със 7 точки пред градския си съперник Реал, а има и мач по-малко. На този етап "дюшекчиите" продължават да изглеждат категоричният фаворит за шампионската титла.

И един от основните герои зад този чудесен до този момент сезон е Луис Суарес, който с точна дузпа в предпоследната 89-а минута на мача донесе трите точки.

Резултатът бе открит също от дузпа още в 12-ата минута. С нейното изпълнение изненадващо се нагърби сръбският вратар на Ейбар - Марко Дмитрович, който бе точен за 1:0.

В 40-ата минута обаче бранителят Анаиц Арбиля действа много неразчетено при опит да изчисти, с което подари топката на Суарес, а хищник като него нямаше как да сбърка - 1:1.

През втората част непримиримите момчета на Чоло Симеоне до последно се бориха за трите точки, а съдбата им се усмихна с дузпата в самия край, която Суарес превърна в победен гол.