Ромелу Лукаку се намеси решаващо и развърза възела на сложен мач за Интер. Белгиецът донесе с два гола победата при гостуването на Удинезе - 2:0, като вкара в заключителната третина на срещата.

Грамадният номер 9 първо реализира по диагонала в 64-ата минута, използвайки като щит защитник. Голаджията хитро стреля през краката му, за да заблуди вратаря на домакините Мусо.

Седем минути по-късно пак Лукаку се нагърби, този път от дузпа, да прибере точките плътно и сигурно в автобуса на гостите от Милано.

Нападателят има вече 16 шампионатни гола след трансфера от Манчестър Юнайтед миналото лято.

За второто попадение наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Алексис Санчес, влязъл като резерва. Чилиецът също дойде от "Олд Трафорд", но под наем. На терена за Интер като титуляр бе и Ашли Йънг, привлечен през януари също от Юнайтед. Кристиан Ериксен, взет от Тотнъм преди седмица, бе част от стартовите 11 на гостите.

Интер е на 3 т. от лидера Ювентус (с 54) и не се отказва от битката за титлата. В следващия кръг се задава битката за Милано срещу градския съперник, която също ще има ключово значение в преследването на скудетото.

Трети е Лацио с 49 т., на 2 зад отбора на Антонио Конте, но и с мач по-малко.

По-рано в неделя Лече разби Торино с 4:0 и почти сигурно подписа заповедта за уволнение на треньора на гостите Валтер Мадзари. Преди седмица той едва оцеля на поста след 0:7 у дома от Аталанта.