Култовият герой в историята на Черно море - Матиас Курьор, изигра своя последен мач не само за "моряците", а и в своята професионална футболна кариера.

А едва ли имаше по-добър начин за сбогуване с футбола от два гола, с които неговият Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 3:1 и се класира за четвъртфиналите за Купата на България.

За Курьор това бе 125-и и последен мач с екипа на Черно море, в който той вкара своите голове №46 и №47.

Друг гол отпреди седем години обаче спечели легендарния статут на Курьор на "Тича". Става въпрос за попадението срещу Левски във финала за Купата на страната през 2015-а, което донесе трофея на варненци.

Още преди дни 34-годишният национал на Мартиника обяви, че спира с футбола след днешния мач, а бенефисът му ще се запомни.

Всичко на "Тича" обаче започна по-добре за гостите от Пловдив, които бяха доста по-активни през първата част и напъно заслужено откриха в 36-ата минута.

В голмайстор се превърна Бирсент Карагерен, който се възползва от карамбол в наказателното поле на "моряците" и отбеляза.

Но сякаш от нищото Черно море изравни в последната минута на първата част, когато Мимито по отличен начин изведе Курьор, който стреля от малък ъгъл и отбеляза гол, който стражът на Локомотив бе длъжен да отрази.

Този късен гол съвсем обърна нещата през второто полувреме, в което Черно море игра много по-добре и напълно заслужи крайния си успех.

В 66-ата минута нова грешка на вратаря Динко Хоркаш остави Матиас Курьор на празна врата и любимецът на агитката на "моряците" нямаше проблем да вкара втория си гол с мача, с което оформи обрата.

В следващите минути нови два гола на Черно море бяха отменени, като и при двата именно Курьор бе в засада. Първо той отправи асистенция, а пък малко по-късно оформи хеттрик с последното си докосване в мача, но за съжаление флагът на съдията отново бе високо вдигнат.

Но и след смяната на Курьор, Черно море стигна до решителния трети гол, който отбеляза Ангел Ангелов в добавеното от съдията продължение.