Отборът на Чили се класира за елиминационната фаза на Копа Америка след победа с 2:1 над Еквадор в мач от Група "C".

Двата тима си спретнаха битка, която бе белязана от девет жълти картона и един червен, както и два красиви гола на чилийците. Победният от тях бе на Алексис Санчес, който разочарова в Манчестър Юнайтед, но засега се представя страхотно на първенството.

Резултатът бе открит още в осмата минута от чилийците. Хосе Фуенсалида се разписа след страхотно воле, което намери десния ъгъл на вратата на Александър Домингес.

В 25-та минута еквадорците получиха поредната отсъдена дузпа на първенството. Този път обаче безспорна. Жегсон Мендес изпревари вратаря на чилийците за една топка и бе съборен. От бялата точка безкомпромисно се разписа нападателят Енер Валенсия - 1:1.

До края на полувремето двата тима се захапаха още повече и грубите нарушения продължиха, както и редуването на атаки към двете врати.

Чилийците обаче бяха по-опасният отбор и стигнаха до още едно красиво попадение в 51-та минута. Алексис Санчес се разписа с техничен удар след центриране отдясно, като това се оказа и победният гол. Това бе вторият на Алексис в Копа Америка.

В 64-та минута чилийците можеше да решат всичко, но удар с глава на Ерик Пулгар бе спасен вещо от вратаря.

До края еквадорците така и не успяха да създадат опасност, даже напротив - изкараха си червен картон чрез Габриел Ахилер.

Така Чили събра пълен актив от шест точки след първите си два мача и оглави класирането. Уругвай е втори с четири точки и се нуждае от равенство в последния си мач с Еквадор, за да си гарантира класиране в елиминациите.