Атлетико (Мадрид) приема Манчестър Сити в 22 часа днес в реванш от четвъртфиналите в Шампионската лига. Мачът ще е по btv action, а домакините имат да наваксват пасив от 0:1, който удържаха с геройско опълчение в Манчестър.

Там испанският шампион почти не мина центъра, не отправи нито един удар за 90 минути и втрещи експертите, че на такъв етап от този турнир, при такава класа на отборите в него, може да се играе и по този начин.

Но това е Атлетико на Диего Симеоне - резултатът е Бог, а постигането му е подчинено на почти фанатично следване на плана. А когато той е ултрадефанзивен, така да е. Днес в Мадрид обаче това няма да стигне срещу "най-силния отбор в света в момента", както нарече Сити и Симеоне, а и почти всеки сериозен специалист във футбола. Трябват голове.

Испанската столица се надява на градски полуфинал, тъй като победителят днес ще срещне в следващия етап класиралия се драматично във вторник вечер Реал. Два пъти в последните 8 години финалът в турнира на шампионите бе между двата съперника от столицата, а сега Мадрид предвкусва нова такава битка в подножието.

Но пътят до нея е дълъг. Сити почти няма слабости, а мисълта да не вкара гол в който и да е мач, е направо еретична. И ако е така, Атлетико ще се нуждае поне от два...

Крепостта на Ел Чоло и бригадата му обаче, градена с години не само в този турнир, е доста по-несигурна напоследък. Пет домакински загуби в последните 7 сезона в Шампионската лига са ясен показател за това, а още по-любопитно - три от тях дойдоха от английски съперници: Челси два пъти и Ливърпул този сезон в групите сринаха стените на "чолизма" - стила, който Атлетико изповядва, подчинен на недопускането на голове.

По същото време, в 22 часа, Ливърпул приема Бенфика в друг реванш от четвъртфиналите, за да бъде попълнено карето от последните оставащи четири отбора в турнира.

Мачът е по Ринг, а английският тим има аванс от 3:1, взет в първия двубой в Лисабон.

Това го прави и сериозен фаворит, разбира се, но "червените" на Юрген Клоп си спомнят осминафиналите - тогава също взеха преднина от 2 гола навън срещу Интер, за да треперят у дома с 0:1.

И все пак - те са четвъртфиналист, а и днес, 13-и април, продължават да държат гордото постижение, че още не са елинимирани в нито един турнир този сезон, в който участват!

В събота ги чака и полуфинал в Купата на ФА, вече спечелиха другия трофей в Англия - Купа на лигата, а са и в Шампионската лига поне до довечера.

Победителят от Ливърпул - Бенфика ще се изправи срещу Виляреал в полуфиналите, след като изумителният испански тим на Унай Емери изхвърли Байерн във вторник.