Реал Мадрид направи 1:1 с Майорка в първия си мач за новия сезон в Ла Лига, което не е трагедия, разбира се. Гостите не успяха да затворят мача след гола на Родриго, а надъханите домакини се възползваха и си заслужиха точката.

Медиите в Мадрид обаче поставят лупата и анализират всеки детайл около мачовете на ФК "Холивуд", както вече е наричан Реал след трансфера на Килиан Мбапе. Защото наистина е като шоу - няма ден без новина около Винисиус, Мбапе, Белингам, Анчелоти, както и вездесъщият бос Флорентино Перес.

"Разочароващо", констатира "Марка". И без да се правят генерални изводи, се споменава, че Реал през второто полувреме е изглеждал "без сили".

"Сякаш гумите бяха спаднати", анализира и "Ас" (използва разговорния лаф "pinchazo" - прободени с игличка), другото мадридско издание.

Не е съвпадение, че на корицата и на двата вестника тази сутрин е снимка на разочарования Мбапе. Той получава оценка 6 и от двете издания, която е сред най-ниските в тима. Най-високо са оценени Рюдигер, Валверде и Белингам.

Видео от тунела пред съблекалните на стадиона в Майорка пък показа как Джуд говори на Вини, Мбапе и Родриго, преди старта на второто полувреме. И ясно се вижда и улавя фразата: "Завършвайте, вкарайте втори гол. Нямаме сили да тичаме обратно назад към вратата." На което тримата отговарят с кимане на глави, а Килиан се съгласява и гласно.

Очевидно Реал не е в идеално състояние кондиционно, а и как би могъл да е? Лято на Евро 2024 и Копа Америка, кратка почивка, американско турне, после мач за Суперкупа. И старт на сезона в Ла Лига нетипично рано, в средата на август.

И отново - това се случва, защото идното лято има Световно клубно първенство (и с участието на Реал) и европейските шампионати трябва да завършат рано. Убийствен календар, но и цената на славата на "кралете".

"Няма да търся никакви извинения - каза Карло Анчелоти. - Не се е случило нищо трагично, но и трябва да играем много по-добре. Трябва да се защитаваме по-добре, да виждам повече баланс в играта ни. Вече казах, че имаме нападателна мощ, но ни трябва повече баланс.

През миналия сезон не правех много промени в състава, но когато започне Шампионската лига, със сигурност ще има повече ротации. В защита не стояхме добре.

Изпитвахме проблеми с пресата след като загубехме топката. Трябва да подобрим това. Става въпрос за отношение и колективна игра. Проблемът е, че играем твърде отворено. Трябва да сме по-концентрирани."