Ливърпул постигна петата си поредна победа във Висшата лига от началото на сезона, след като надигра гостуващия Нюкасъл с 3:1.

Мърсисайдци на Юрген Клоп допуснаха ранен гол на Йетро Вилемс, но без проблем обърнаха резултата до края на полувремето с два гола на Садио Мане.

През втората част се разписаха и чрез Мохамед Салах, а голяма заслуга за две от попаденията имаше и Роберто Фирмино, който влезе като резерва.

Нюкасъл на Стив Брус не успяха да повторят подвига си от мача с Тотнъм, който победиха в Лондон преди три седмици.

Мачът започна по най-лошия начин за Ливърпул. Още в седмата минута Йетро Вилемс финтира Трент Александър-Арнолд и с хубав фалцов удар препарира Адриан за 1:0.

Отговорът на Ливърпул не бе моментален. Тимът се затрудняваше да създаде опасни ситуации, но все пак стигна до изравнителния гол благодарение на класата на Мане.

Сенегалецът вкара подобен на Вилемс гол в 28-та минута след асистенция на Андрю Робъртсън.

Мане оформи и пълния обрат в 40-та минута, но не без помощта на вратаря Мартин Дубравка, който изпусна топката и му я предостави на празна врата. Заслуга за попадението има и резервата Роберто Фирмино, който смени контузения Дивок Ориги. Бразилецът пусна извеждащ пас към Мане, който затрудни вратаря.

В 55-та минута Нюкасъл имаше страхотен шанс да изравни. Емил Крафт получи на далечната греда непосредствено пред вратата, но твърде много се забави и стреля високо.

На отсрещната врата удар на Робъртсън от малък ъгъл бе спасен на магия от Дубравка. Фирмино също направи пропуск от почти нулев ъгъл.

В 72-та минута логичното за мърсисайдци се случи. Мохамед Салах отбеляза след страхотен пробив и пас с пета на Фирмино - 3:1.

До края на двубоя европейските шампиони значително намалиха темпото и доиграха спокойно двубоя. Мане вкара третия си гол, но той правилно бе отменен заради засада. Победата оставя съставът на Юрген Клоп на върха в класирането. За него предстои гостуване на Наполи в Шампионска лига през следващата седмица.