Наполи запази мечтата си за титлата в Серия "А" все така жива след много важен успех при гостуването на Аталанта с 3:1.

В герой за неаполитанците се превърна капитанът Лоренцо Инсиние, който вкара гол и направи асистенция, за да може неполитанците да прекъснат серия от три поредни загуби срещу този съперник.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ТРИУФА НА НАПОЛИ >>>

Трите точки означават, че Наполи се изравнява с Милан на върха с по 66 точки, като "росонерите" утре приемат Болоня на "Сан Сиро".

Победата дойде след силно първо полувреме за гостите. Те поведоха в 14-ата минута с точно изпълнена дузпа на Инсиние, която бе отсъдена за нарушение срещу Дрис Мертенс от вратаря Хуан Мусо.

В 37-ата минута Матео Политано направи 2:0 след центриране от фаул на 163-сантиметровия Инсиние, който след края на този сезон ще премине в американската сокър лига и отбора на Торонто.

В 58-ата минута Аталанта върна едно попадение чрез халфа Мартин де Роон, който вкара с глава след центриране на Алексей Миранчук.

Наполи си гарантира успеха с трето попадение в 81-ата минута. Северномакедонският национал Елиф Елмас бе точен след контраатака и асистенция на Ървин Лозано.

Поражението оставя Аталанта на осмата позиция с 51 точки.