Манчестър Сити победи Уест Хям с 4:1 и е на финал за Азиатската купа на Висшата лига, който се провежда в китайския град Нандзин. В първата среща за деня Уулвърхямптън разгроми Нюкасъл с 4:0 и така ще си оспорва трофея със селекцията на Пеп Гуардиола.

В 26-ата минута лондончани получиха дузпа, а капитанът Марк Нобъл бе точен.

Манчестър Сити изравни в 34-ата минута, когато 18-годишният Адриан Бернабе изведе Давид Силва и тай майсторски се разписа. Секунди по-късно Анджело Огбона фаулира Лукас Нмеча в наказателното поле, което доведе до втора дузпа в мача. Младият нападател се нагърби с изпълнението и не сгреши.

На почивката Пеп Гуардиола пусна в игра Бернардо Силва, Кевин Де Бройне, Лерой Сане и Рахийм Стърлинг. След куп пропуски на играчите на Сити се стигна до две попадения на Стърлинг за крайното 4:1. В заключителните минути на проверката и двата тима направиха сериозни пропуски.