Манчестър Сити отпадна след дузпи като гост на Уест Хем от турнира за Купата на лигата за първи път от 2016 г. и по този начин сложи край на най-уникалната серия в тази надпревара.

Тимът на Пеп Гуардиола я спечели в четирите последни издания, а преди това Манчестър Юнайтед го победи през октомври 2016-а с 1:0, за да го изхвърли от битката за последен път.

На "Лондон Стейдиъм" в сряда вечер Сити имаше куп отлични ситуации и отправи 25 удара към вратата на Уест Хем, но домакините здраво се биха за успеха си. Те стигнаха до 0:0 в 90-те минути и последваха дузпи - в този турнир продълженията бяха премахнати.

Там изпусна Фил Фодън, а петимата изпълнители на "чуковете" бяха точни. Така Уест Хем гордо елиминира двата клуба от Манчестър в два поредни кръга, след като удари Юнайтед с 1:0 навън в миналия.

И отива на четвъртфинал, а днес ще научи и името на съперника си там.

Ливърпул елиминира Престън като гост с 2:0, въпреки че игра с резервите - Дивок Ориги вкара гол-шедьовър с петичка, а Такуми Минамино също се разписа.

Тотнъм спечели навън с 1:0 срещу Бърнли с попадение на Лукас Моура, Лестър елиминира с дузпи Брайтън след шоу и 2:2 в редовното време, а друг елитен отбор - Брентфорд, победи с 2:1 на терена на втородивизионния Стоук.

Така на четвъртфиналите осемте тима са:

Ливърпул, Челси, Тотнъм, Арсенал, Уест Хем, Лестър, Брентфорд и единственият отбор извън Висшата лига - Съндърланд, който пък е от третото ниво (Лига 1).

Жребият е днес, четвъртфиналите са в един мач, а полуфиналите - в два, преди да се стигне до финала на "Уембли" на 27 февруари.