Манчестър Сити допусна една от най-горчивите си загуби в ерата на Пеп Гуардиола - 2:5 при домакинството на Лестър в третия кръг на Висшата лига.

В герой за "лисиците" отново се превърна Джейми Варди, който вкара хеттрик и стана едва вторият с подобно постижение срещу Сити след Лионел Меси откакто каталунският спец е начело.

Играчите на "гражданите" направиха общо три дузпи и всичките бяха реализирани от гостите, а реферите в Англия продължават да обсъждат наказателни удари почти за всичко. От началото на сезона вече са отсъдени 22 дузпи в общо 25 мача.

За първи път в своята треньорска кариера Гуардиола допуска отборът му да инкасира пет попадения в един мач, а Лестър стана първият отбор, който вкарва три гола от дузпа в един мач в ерата на Висшата лига.

Загубата е първа за Сити от началото на сезона, а Лестър на Брендън Роджър постигна трета поредна победа и оглави класирането с 9 точки, колкото има и Евертън след три кръга.

Сити поведе в резултата още в четвъртата минута, когато Рияд Марез вкара прекрасен гол след избита топка при ъглов удар. Алжирецът намери ъгъла и това бе най-красивият момент от мача.

Нищо красиво обаче нямаше за "гражданите" в следващите 85 минути.

Първата дузпа за Лестър дойде в 37-ата минута, когато Варди беше дръпнат с ръка от Кайл Уокър и падна в наказателното поле. Нападателят реализира от бялата точка за 1:1.

"Лисиците" започнаха втората част много силно. В 53-ата минута Варди вкара фантастичен гол с пета след центриране на Тимоти Кастание от десния фланг - 2:1.

Кошмарът за Сити продължи с още една сътворена дузпа в 58-ата минута. Тогава отново Варди бе съборен от Ерик Гарсия и пак нападателят вкара дузпата и оформи хеттрика си.

В 77-ата минута туко що влезлият Джеймс Мадисън продължи агонията на Сити с още един красив гол от дистанция - 4:1.

В 84-ата минута новото попълнение на домакините Нейтън Аке върна един гол за 2:4 след центриране от корнер и удар с глава.

Крайното 5:2 бе оформено с третата дузпа за Лестър. Тя бе отсъдена за нарушение на Бенжамен Менди срещу Мадисън. От бялата точка този път бе Юри Тилеманс.