Манчестър Сити победи Евертън с 2:0 на "Гудисън парк" в изтеглена среща от Висшата лига.

Двубоят се игра в средата на седмицата заради ангажимента на Сити във финала за Купата на Лигата в края на месеца.

Евертън, който е в много слаба форма, изигра силно първо полувреме и се държа добре срещу шампионите, но допусна злощастен гол от статично положение в края му, когато Еймерик Лапорт вкара с глава след центриране на Давид Силва от фаул.

Във втората част мачът доскуча и това бе в интерес на "карамелите", които можеха да накажат съперника, но класата в защита за Сити си каза думата.

В последната седма минута на продължението Габриел Жезус реши всичко след добавка с глава, след като първоначалният му удар бе спасен от Джордан Пикфорд.

Сити вече се изравни с Ливърпул с по 62 точки на върха, но "гражданите" имат по-добра голова разлика. Мърсисайдци са с мач по-малко.