Този уикенд ще се изиграе финалът на UEFA Шампионска лига. За най-големия и престижен футболен клубен трофей ще спорят отборите на Манчестър Сити и Интер. Сблъсъкът е в събота от 22:00 часа, а зрителите ще могат да го гледат пряко по MAX Sport 3.

Сред останалите акценти в програмата на MAX Sport през уикенда са волейболната Лига на нациите, стартът от Moto GP за Голямата награда на Италия и UFC 289.

И двата отбора във финала на Шампионската лига мечтаят за титлата от много време. Интер иска да се върне на трона след повече от десетилетие, докато Пеп Гуардиола се стреми с всички сили да постигне историческия дебютен успех за "гражданите". Това е първи случай, в който двата отбора ще се срещнат на финала. Сити се класираха след победа над действащия шампион - Реал Мадрид, а "нерадзурите" спечелиха убедително срещу градския си съперник Милан на полуфинала с общ резултат 3:0.

Двубоят ще се играе на олимпийския стадион "Ататюрк" в Истанбул, където се проведе един от най-драматичните финали в историята на турнира. На същия стадион през 2005 г. Ливърпул победи Милан, след като изоставаше с 3 гола на полувремето.

Предстоящият финал ще започне с традиционното музикално шоу, което тази година ще включва изпълнения на бразилската суперзвезда Anitta и носителят на множество награди GRAMMY певец, текстописец и продуцент Burna Boy.

Уикенд програмата на каналите MAX Sport предлага още много спортни емоции.

На 10 юни от 13:10 ч. по MAX Sport 1 ще се излъчи срещата между мъжките национални отбори на България и Япония от волейболната Лига на нациите. Това ще бъде и последният мач на нашите национали от първата седмица на турнира, който се предава по MAX Sport.

MotoGP се завръща с максимална скорост в ефира на MAX Sport със старта за Голямата награда на Италия. Състезанието ще се проведе на пистата "Муджело", където Франческо Баная и Фабио Куартараро държат повечето рекорди за скорост. Баная спечели победата от големия си опонент през миналата година, но дали развръзката ще бъде същата и сега ще разберем през настоящия уикенд.

Квалификациите започват в 11:00 ч. на 10 юни, а самото състезание e от 11:50 в неделя по MAX Sport 2.

А1

В ранните часове на неделя (11 юни) ще се проведе UFC 289, което ще предложи битка за титлата в категория "петел" при жените. За шампионския пояс ще спорят най-добрият боец при жените в UFC - Аманда Нунес и Ирене Алдана, която получи шанс за титлата след контузия на Джулиана Пеня. Сред останалите срещи в UFC 289 ще видим и битката между Чарлз Оливейра и Бенеил Дариуш в лека категория, а шоуто ще започне от 5:00 часа по MAX Sport 2.