Манчестър Сити и Ливърпул завършиха наравно 1:1 на "Етихад" в дербито на осмия кръг във Висшата лига.

Всичко по интересно се случи през първото полувреме, когато паднаха двата гола, а Сити пропусна да поведе в резултата след изпусната дузпа на Кевин Де Бройне. Преди това Мохамед Салах реализира наказателен удар, а Габриел Жезус изравни.

И двата тима могат да бъдат доволни от резултата, тъй като играха предпазливо и сякаш предпочитаха да не загубят големия мач през втората част, вместо да търсят успеха на всяка цена.

Проливният дъжд над "Етихад" също даде своето отражение и отне от интензитета на мача през второто му полувреме.

А първото изобилстваше от интересни ситуации пред двете врати, а Ливърпул бе отборът, който започна по-добре. Те създадоха напрежение още в първите минути, а в 11-ата минута заслужиха дузпа.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Кайл Уокър закачи Садио Мане, а от бялата точка Мохамед Салах откри резултата. В атаката преди това "гражданите" претендираха за нарушение срещу Рахийм Стърлинг в другия край на игрището.

В 25-ата минута Сити можеше да изравни, когато Вайналдум направи грешка, а Торес подаде към Де Бройне. Последва центриране към Стърлинг, който стреля в тялото на Алисон.

В 31-ата минута "гражданите изравниха. Де Бройне намери Габриел Жезус в наказателното поле и нападателят с известна доза късмет прокара топката зад

Александър-Арнолд и стреля светкавично за 1:1. В следващата атака Де Бройне бе близо до гол с хубав далечен удар.

10 минути по-късно Манчестър Сити заслужено получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Джо Гомес след центриране на белгиеца. Първоначално съдията

Крейг Поусън не отсъди такава, но гледа на монитора и справедливостта възстържествува. Само че от бялата точка Де Бройне прати топката в аут.

Ливърпул започна силно и втората част и отправи няколко удара, но първият истински добър шанс бе за Сити в 55-ата минута. Жезус с глава не уцели вратата след чудесно центриране на Жоао Кансело, което преодоля цялата защита на гостите.

Последваха по-скучновати минути до края на мача, като един от акцентите бе контузия на Трент Александър-Арнолд, който бе заменен принудително от Джеймс Милнър.

До края Ливърпул владееше повече топката, но така и не стигна до нещо по-интересно пред Едерсон. Общо през втората част имаше само един точен удар към двете врати.

Така Манчестър Сити е на незавидната 11-а позиция с 12 точки и мач по-малко. Ливърпул е трети със 17 точки.