Шампионът на Висшата лига Манчестър Сити започна да надига глава след кошмарната си серия, а това усети и Челси.

"Гражданите" победиха лондончани с 3:1 на своя "Етихад" в 23-ия кръг и се реваншираха частично на феновете си за разочароващата загуба от ПСЖ в Шампионска лига през седмицата.

Отборът на Пеп Гуардиола за първи път през сезона печели голямо дерби на своя стадион, след като направи равенство с Арсенал преди да отстъпи болезнено от Тотнъм и Манчестър Юнайтед.

Победата праща Сити пред днешния съперник и пред Нюкасъл, като вече е четвърти с 41 точки, колкото имат и "свраките". Челси вече е шести с 40 точки.

Лондончани днес поведоха още в третата минута след потресаваща грешка на новото си попълнение - узбека Абдукодир Хусанов, който подари топката на Никълъс Джаксън, а нападателят асистира на Нони Мадуеке пред опразнена врата.

Последваха пропуски и за двата отбора, включително греда на Фил Фоудън, но той и съотборниците му изравниха в 42-ата минута. Хърватинът Йошко Гвардиол се разписа, след като секунди по-рано направи голям пропуск. Той се възползва от добра игра на Матеуш Нунеш и също вкара на празна врата.

През втората част Сити продължи да играе по-добре и стигна до гол за 2:1, който лежи изцяло на съвестта на вратаря Робърт Санчес. Стражът излезе неразчетено и позволи да бъде прехвърлен от Ерлинг Холанд.

В края на мача "гражданите" стигнаха и до трети гол след нова добра игра на Холанд, който отклони технично за Фоудън и го "изстреля" сам срещу вратаря. Англичанинът не сбърка - 3:1.