Манчестър Сити с лекота се класира за четвъртия кръг от турнира за Купата на футболната асоциация, където отборът е актуален шампион.

"Гражданите" не подцениха четвъртодивизионния Порт Вейл на "Етихад" и го победиха с убедителното 4:1.

Пеп Гуардиола реши да не експериментира със състава и заложи на опитни играчи, сред които Серхио Агуеро, Бернардо Силва, Давид Силва и Джон Стоунс.

До почивката резултатът бе 2:1, след като Олександър Зинченко откри в началото за домакините, Том Поуп изравни, а Серхио Агуеро върна аванса на Сити.

През втората част отборът на Гуардиола логично стигна до нови два гола, а техни автори бяха резервата Харууд-Белис и Фил Фоудън.

Не такъв бе подходът на Оле Гунар Солскяр, който заложи на експериментален състав при гостуването на Уулвърхямптън. Срещата завърши наравно 0:0 и норвежецът още няма победа срещу този опонент.

Резервата Маркъс Рашфорд нацели греда през второто полувреме, а гол на "вълците" беше правилно отменен заради игра с ръка. Резултатът е справедлив и води до преиграване на 15 януари на "Олд Трафорд". За Юнайтед то ще е между мачовете с Тотнъм и Ливърпул във Висшата лига, така че далеч не е добра новина.

В другите по-интересни мачове от днес, в които участваха отбори от Висшата лига:

Рочдейл - Нюкасъл 1:1

Бърлни - Питърбро 4:2

Фулъм - Астън Вила 2:1

Саутхемптън - Хъдърсфийлд 2:0

Брайтън - Шефийлд Уензди 0:1

Уотфорд - Транмиър 3:3

Престън - Норич 2:4

Лестър - Уигън 2:0