Манчестър Сити записа втора поредна победа след подновяването на сезона във Висшата лига. Все още шампионите на Премиър лийг разбиха Бърнли с 5:0, като по този начин отложиха коронацията на Ливърпул за първенец на страната, но в същото време дадоха жертва в лицето на звездата си Серхио Агуеро.

Фил Фодън откри резултата, бележейки за втори пореден мач. 20-годишният английски халф отбеляза с шут по земя от 30 метра в 22-ата минута за 1:0 пред празните трибуни на "Етихад Стейдиъм". Още два гола в рамките на две минути преди почивката направиха резултата 3:0, но лошата новина за домакините бе свързана със Серхио Агуеро, който получи травма.

Рияд Марез получи пас през почти целия терен от Фернандиньо, на два пъти финтира защитника срещу себе си, влизайки в наказателното поле и с красив удар по диагонала с десния крак отбеляза за 2:0 в 43-ата минута.

Точно преди полувремето Агуеро бе фаулиран от Бен Мий в наказателното поле, като се контузи при единоборството. Съдията Андре Маринър отсъди дузпа след консултация с ВАР, а малко след това аржентинецът бе заменен от Габриел Жезус. Марез пък отбеляза за втори път в мача, този път от бялата точка за 3:0.

Комбинация между двамата Силва в редиците на "гражданите" довете до гол в 51-ата минута - Бернардо подаде към Давид в наказателното поле, а той прати топката неспасяемо под гредата за 4:0. Фодън отбеляза за втори път в мача след 63 минути футбол, когато атаката на Сити премина по ширина на целия терен. Резервата Жезус асистира на младата надежда на английския футбол, а за негo нямаше проблем да отбележи отново с левия крак, но този път от съвсем близо - 5:0.

В оставащите минути най-запомнящото се бе завръщането в игра на Лерой Сане, който за първи път влезе в игра в мач от първенството след тежката контузия на коляното.

Това бе двадесета победа в тридесет мача за домакините, които остават на двадесет точки от Ливърпул на втората позиция в класирането с общо 63 точки. Бърнли е във втората половина на таблицата - на единадесето място с 39 точки.