Английският шампион Манчестър Сити не допусна изненада и безпроблемно се класира за четвъртфинал в Шампионска лига.

"Гражданите" спечелиха с 7:0 домакинството си срещу немския Шалке и с общ резултат от 10:2 продължиха към следващата фаза.

За разлика от първия мач, който бе изключително драматичен и Сити реши в последните минути, днес "гражданите" си подсигуриха успеха още през първата част.

Томът на Шалке рядко преминаваше центъра на терена, докато Сити умело контролираше двубоя.

Въпреки това, в първите 35 минути попадение на "Етихад" нямаше, но само в рамките на 7, интригата бе убита.

Серхио Агуеро откри от дузпа, а в следващата атака аржентинецът успя да удвои.

Той получи хубав пас с пета и от малък ъгъл промуши топката между краката на вратаря.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Това обаче не бе всичко, защото 4 минути по-късно Лерой Сане направи преднината на тима от Манчестър класическа.

Той отново се разписа срещу родния си клуб.

Макар интригата вече да отсъстваше, Манчестър Сити не намали оборотите и продължи да атакува объркания си немски съперник.

В 56-ата минута Сане изведе Стърлинг, който отбеляза, но съдията отмени гола заради засада. Тогава се наложи намесата на ВАР, която показа, че Стърлинг е в редовна позиция и голът бе зачетен - 4:0.

Немският национал Сане продължи да е най-добрият на терена и изработи нов гол. Той подаде към Бернардо Силва, който с хубав удар направи резултата 5:0.

В този момент на играчите на Шалке им се искаше всичко да свърши, но краят още бе далеч.

Младият Фил Фоудън вкара шести гол, а Габриел Жезус заби седмия пирон в ковчега на Шалке.