Манчестър Сити победи Арсенал с 3:0 при завръщането на английския футбол след 100-дневна пауза.

Двубоят бе осми пореден във Висшата лига, в който "артилеристите" не успяват да победят този противник, а и с цифрата нула в графата за точни удари, това нямаше как да се случи и днес.

Сити тотално доминираше през целия мач, като успехът можеше да е още по-убедителен. Въпреки голямото превъзходство, голяма роля за тази победа изигра бразилския бранител на Арсенал - Давид Луис.

Той определено изигра един от най-кошмарните мачове в кариерата си. Луис се появи от пейката в 24-ата минута, асистира за гол, изработи дузпа и си изкара червен картон.

Всичко това в рамките на 25 игрови минути. Със сигурност не виждаме често подобно ужасяващо представяне от един футболист.

След като Арсенал успяваше да удържи нулевото равенство на полувремето, най-вече благодарение на вратаря си Бернд Лено, Давид Луис реши да промени това.

Той подцени наглед доста лесна топка в 47-ата минута и с коляно изведе Рахим Стърлинг, който от своя страна с мощно воле откри.

В самото начало на втората част Луис отново изпусна Стърлинг и го повали, което означаваше дузпа и червен картон.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Мачът за Луис приключи, а и интригата в срещата, защото Кевин Де Бройне реализира наказателния удар.

След множество пропуски, младият Фил Фоудън оформи крайното 3:0.

С успеха си Манчестър Сити само отложи празненствата на Ливърпул с още седмица. Разликата между двата тима обаче е 22 точки в полза на "мърсисайдци" и едва ли има съмнение кой ще бъде шампион.