Манчестър Сити се измъкна в самия край срещу Борусия (Дортмунд) в първия четвъртфинален двубой между двата тима в Шампионската лига. Английският шампион вкара по един гол и в двете полувремена, но трябваше да чака до самия край на "Етихад" тази вечер, за да стигне до успеха с 2:1 срещу "жълто-черните".

Както в повечето случаи, когато Сити играе, “гражданите” имаха тотално превъзходство във владението на топката и разиграваха търпеливо, търсейки начин да отбележат.

Намериха го в 19-ата минута, когато сгрешена топка от страна на Емре Джан даде началото на светкавична атака, завършила с комбинация между Риад Марез и Кевин де Бройне, който отбеляза от 5-6 метра за 1:0.

Това бе осемнадесети пореден гол за Сити в Шампионската лига откакто те са получавали попадение във вратата си за последно. Това е и най-дългата серия от безответни голове в историята на турнира.

Джан отново бе в центъра на събитията в 30-ата минута, когато съдията отсъди дузпа след съприкосновение между немския халф и Родри, но след това я отмени след консултация с ВАР.

Пет минути преди почивката реферът отмени гол на Джъд Белингам заради нарушение на младата английска надежда срещу Едерсон.

Ерлинг Холанд, който е сочен като трансферна цел на Сити, изпробва бдителността на Едерсон рано през второто полувреме, но неуспешно с шут по земя.

Англичаните изглежда се чувстваха комфортно с едничкия си гол преднина, като все пак пропуснаха няколко шанса преди да бъдат наказани малко преди края. В 84-ата минута Марко Ройс вкара изключително ценен за Дортмунд гол с майсторско отиграване с гръб към вратата, завършило с попадение в долния ъгъл на вратата на Едерсон - 1:1.

В самия край обаче домакините сториха това, което им убягваше цяло полувреме досега.

Кевин де Бройне центрира към Илкай Гюндоган, а той подаде на Фил Фоудън, за когото не бе проблем да вкара от няколко метра - 2:1 в последната минута на редовното време.

Така Борусия отбеляза в 37-и пореден мач и запази надеждата си за нещо повече преди ответния мач в Дортмунд.