Манчестър Сити за втори път в своята история ще бъде част от полуфиналите на Шампионска лига.

"Гражданите" постигнаха нова победа с 2:1 над Борусия (Дортмунд), като с общ резултат от 4:2 намериха място сред най-добрите четири тима в турнира.

А там ги очаква френският шампион в ПСЖ, в епичен сблъсък на богатите. Това са двата тима, които в последното десетилетие изживяват истински ренесанс благодарение на арабските си собственици.

Но успехът в Дортмунд не дойде никак лесно, защото макар и да имаше игрово предимство, в 40 минути от мача Манчестър Сити бе в губещата позиция.

Очаквано Борусия започна с много повече агресия мача, като търсеният ефект бе постигнат в 15-ата минута. Тогава младият англичанин Джуд Белингам получи топката в наказателното поле и с перфектно насочен удар изведе немците напред.

А 1:0 бе резултат, който пращаше Борусия напред, ролите в сблъсъка бързо бяха разменени.

Манчестър Сити се оказа отборът, който трябва задължително да търси гол, но може би заради по-големият си опит, а и индивидуална класа, момчетата на Гуардиола не изглеждаха притеснени в нито един момент.

Те започнаха постепенно да натикват играчите на Борусия в собстената им половоина, като създаваха все по-опасни положения.

Гол обаче така и не падаше, докато не дойде 55-ата минута на мача, когато Рияд Марез изравни от дузпа.

А наказателният удар дойде по-доста нелеп начин. Един от най-опитните в състава на Борусия - Емре Джан, абсолщтно необезпокояван да изчисти топката, но я удари лошо с глава, а след това и с ръка.

Това вече означваше, че Борусия трябва да търси атаки и поне един гол, което откри доста пространства в отбраната им.

Така се стигна до 75-ата минута, когато отличен пробив на Де Бройне бе спрян от вратаря, но от последвалия корнер гол все пак падна.

Вкара го Фил Фоудън с чудесен удар, с който тотално уби интригата и прати Манчестър Сити, макар и по-трудно от очакваното на полуфинал.