Шампионът на Англия Манчестър Сити записа втората си победа през сезона. "Гражданите" не пропуснаха да удължат агонията на лондонския Арсенал и разбиха "артилеристите" с 5:0 за радост на повече от 50 000 зрители по трибуните на "Етихад".

Превъзходството на домакините бе повече от очевидно, а задачата им бе улеснена още повече малко преди края на първото полувреме, когато Гранит Джака бе изгонен с директен червен картон в 35-ата минута.

Илкай Гюндоган откри резултата за Ман Сити при първата по-опасна атака на отбора на Пеп Гуардиола. Германецът се възползва от неразбирателство в защитата на Арсенал и отбеляза с глава след центриране на Габриел Жезус - 1:0 в седмата минута.

Пет минути по-късно резултатът бе увеличен, този път път от Феран Торес и отново след центриране. Испанецът се озова на чиста позиция след рикошет и нямаше проблем да вкара за 2:0. Попадението бе проверено от ВАР за потенциален фаул срещу Калъм Чембърс, но такъв не бе отсъден.

Влизане с двата крака на Джака срещу Жоао Кансело остави гостите в намален състав десет минути преди почивката. Швейцарецът игра с топката, но също така имаше и контакт с краката на Кансело. И тук имаше консултация с ВАР, след което санкцията бе потвърдена.

В 43-ата минута Джак Грийлиш пусна чудесен пас към Жезус, а той не сбърка от няколко метра за 3:0.

Четвъртото попадение във вратата на Бернд Лено дойде след само осем минути игра през второто полувреме и бе дело на Родри. Испанският халф не остави шансове на вратаря с хубав далечен изстрел за 4:0.

Последва голово затишие от тридесетина минути преди да се стигне до 84-ата, когато Феран Торес удвои сметката си, отбелязвайки с глава след центриране на Риад Марез - 5:0.

Така Сити вече има две победи и една загуба в актива си и поне за няколко часа ще бъде начело на класирането. Арсенал пък е на дъното на таблицата - на последното двадесето място с три загуби в три мача и голова разлика 0:9.