Манчестър Юнайтед постигна безценна победа с 1:0 при гостуването си на Бърнли в мач от Висшата лига, който беше отложен от първия кръг.

Гол на Пол Погба в 71-ата минута донесе три точки за "червените дяволи", които за първи път ги направиха лидер в класирането. При равни мачове с Ливърпул, отборът на Оле Гунар Солскяр води с 3 точки - 36 срещу 33. Двата най-успешни клуба в Англия ще се изправят един срещу друг само след четири дни на "Анфийлд".

Юнайтед изкова много трудно успеха, въпреки че доминираше срещата в почти всичките 90 минути. Гол на Хари Магуайър през първото полувреме беше спорно отменен, а след попадението на Погба Бърнли направи изпусна изгодни шансове да изравни.

Хората на Шон Дайш започнаха много уверено двубоя и създаде няколко опасности пред вратата на Давид Де Хея. Юнайтед контролираше топката, но атаките бяха твърде плахи. В 20-ата минута домакините бяха първи близо до гола, когато удар на Крис Ууд рикошира в Ерик Байи и мина опасно до вратата. Давид Де Хея замръзна и нямаше как да реагира. Юнайтед отговори с пробив на Антони Марсиал и удар, който също мина на сантиметри.

В 29-ата минута се разигра една от най-интересните ситуации в мача. Люк Шоу отне опасно топката на Гудмундсон, а на другата врата Единсон Кавани бе фаулиран от последния защитник Роби Брейди. Съдията Кевин Френд показа само жълт картон на бранителя на гостите, но после с ВАР разгледа ситуация с Шоу и показа само на него официално предупреждение.

В 37-ата минута гол на Манчестър Юнайтед беше отменен. Хари Магуайър реализира след перфектен удар с глава при центриране на Люк Шоу, но бе отсъдено нарушение на бившия играч на Лестър, тъй като той сложи ръката си върху гърба на бранителя до себе си. Спорно решение и едно от тези 50/50.

В 45-ата минута дойде най-красивият момент за първото полувреме. Юнайтед се затрудняваше да пробие защитния вал на домакините, но с красив далечен удар Антони Марсиал намери горния ляв ъгъл и принуди вратаря Ник Поуп да се разтегне максимално, правейки прекрасно спасяване.

В началото на второто полувреме Юнайтед направи една от най-хубавите си атаки. Пол Погба проби между трима, подаде към Бруно Фернандеш, който намери Марсиал. Французинът с едно докосване прати топката към Едисон Кавани, но уругваецът отправи твърде лек удар от близка дистанция. Последваха и два слаби изстрела на Фернандеш от дистанция.

Моментът за "червените дяволи" дойде в 71-ата минута. Маркъс Рашфорд получи на фланга, спря топката, огледа си и с перфектен пас намери волето на Погба, който прати топката между краката на вратаря за 1:0.

В 82-ата минута Погба отново свърши много добра работа, намирайки Марсиал в наказателното поле, но точно преди французинът да стреля, беше спрян със страхотен шпагат от Джеймс Тарковски.

В 87-ата минута Бърнли беше на сантиметри от това да изравни. Резервата Матей Видра получи в наказателното поле и стреля силно преди топката да бъде блокирана от Байи и да се оплете във външната страна на мрежата. Играчите на гостите изтръпнаха и секунди по-късно след нов удар на Видра. В продължението на срещата пък Джеймс Тарковски от перфектна позиция не уцели топката добре.

Дълбоко в добавеното време Антони Марсиал направи още един голям пропуск в мача, като сам срещу Поуп прати топката в краката му. В крайна сметка това не се оказа фатално за гостите и те измъкнаха успеха.