Манчестър Юнайтед не успя да елиминира Норич в редовните 90 минути, но след продължения стигна до полуфинал за ФА Къп. Тимът на Оле Гунар Солскяер спечели гостуването си с 2:1, за да прескочи четвъртфиналната фаза на най-стария турнир в света след два часа футбол.

Одион Игало затвърди ефективността си в турнирните битки за Манчестър, откривайки резултата в 51-ата минута. Тогава точно той бе най-съобразителен в наказателното поле на Норич и от само няколко метра отбеляза във вратата на Тим Крул.

Юнайтед доминираше тотално над съперника си, особено във владението на топката и създадоха около две дузини голови положения, но до гол така и не се стигаше, a през второто полувреме Норич изравни.

В 75-ата минута Тод Кантуел отправи силен и плътен изстрел от около 25 метра и възстанови равенството, отбелязвайки в долния десен ъгъл на Серхио Ромеро. Минута преди края Тим Клозе бе изгонен за нарушение срещу Игало, оставяйки своите с човек по-малко за продълженията.

Опитите на "червените дяволи" дадоха резултат две минути преди изтичането на допълнителното време, когато Хари Магуайър, който често се включваше в атаките, прати своите на полуфинал с гол от малка дистанция за финалното 2:1.