Един от фаворитите за трофея в Лига Европа - Манчестър Юнайтед, за трети пореден път изтегли испански отбор за съперник в елиминациите.

След като "червените дяволи" отстраниха Барселона в 1/16-финалите и Бетис в осминафиналите, сега те ще се изправят срещу хегемона в този турнир - шесткратния шампион Севиля. Преди това тимът на Ерик Тен Хаг игра с Реал Сосиедад в груповата фаза. Първите мачове от четвъртфиналите ще се играят на 13 април, а реваншите седмица по-късно.

Юнайтед има неприятни спомени от Севиля, като двата тима се изправиха на осминафиналите в Шампионска лига през сезон 2017/18 година и тогава андалусийци спечелиха на "Олд Трафорд" с 2:1, за да разочароват Жозе Моуриньо и компания.

През сезон 2019/20 отново Севиля отстрани Юнайтед, но на полуфиналите в Лига Европа със същия резултат. Тогава начело на англичаните бе Оле Гунар Солскяр.

Жребият оформи още два много любопитни четвъртфинала. Единият от тях е повторение на миналогодишния финал в Лигата на конференциите, като Рома се изправя срещу Фейенорд.

В мача за трофея през миналия сезон "вълците" на Моуриньо триумфираха с 1:0 и сега лидерът в Ередивизи ще търси сладък реванш.

В друг четвъртфинал Ювентус се изправя срещу палача на Арсенал - Спортинг Лисабон. Двата тима за последно играха един срещу друг през сезон 2017/18 година в груповата фаза на Шампионска лига. Тогава мачът в Португалия завърши наравно, а в Торино домакините победиха с 2:1. Победителят сега ще се изправи срещу Юнайтед или Севиля на полуфиналите.

Сензацията на тазгодишния турнир Унион Сейнт Жиноа ще играе срещу Байер Леверкузен, а който победи се изправя срещу Фейенорд или Рома.