Манчестър Юнайтед започна по прекрасен начин периода с новия си временен треньор Оле Гунар Солскяр.

"Червените дяволи" победиха с 5:1 Кардиф в Уелс в среща от 18-ия кръг на Висшата лига след много силно представяне и коренно различен стил на игра от този на Жозе Моуриньо.

Юнайтед игра атакуващо в почти всичките 90 минути и не се прибра в защита, дори когато авансът му бе крехък. Точно каквато бе философията на тима под ръководството на Сър Алекс Фъргюсън. Солскяр постигна победа над отбора, с който се провали във Висшата лига.

Макар и за само след мач, ясно личат ключови промени в тактически план, наложени от норвежкия мениджър и неговия екип. Отборът му игра с много по-напред изнесена защита, като дори централните защитници се включваха в атаките.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Играчите в предни позиции играха с настроение и чрез Антони Марсиал отбелязаха един от най-красивите голове от началото на сезона след фантастична комбинация.

Преди това обаче още в третата минута Маркъс Рашфорд откри резултата с точно изпълнен пряк свободен удар, който хвана неподготвен вратаря на Кардиф Етъридж.

Резултатът стана 2:0 в 29-та минута, когато Андер Ерера вкара с далечен шут, при който се получи лек рикошет в защитник. Кардиф успя да върне едно попадение 180 секунди по-късно чрез точно изпълнена спорна дузпа на Виктор Камараса, отсъдена за игра с ръка на Маркъс Рашфорд, който по-скоро използва рамо.

В 41-та минута дойде най-красивият момент в двубоя. Марсиал, Пол Погба и Джеси Лингард сътвориха вълшебна комбинация в наказателното поле преди французинът да отбележи за 3:1.

През втората част Юнайтед продължи да играе атакуващо и в 57-та минута стигна до дузпа, когато Сол Бамба събори Джеси Лингард в наказателното поле. И тук решението бе спорно, но английският национал се нае с изпълнението и вкара за 4:1

В продължението Лингард вкара второто си попадение след втора асистенция на Пол Погба в мача. Французинът игра като прероден, каквито бяха и очакванията след уволнението на Моуриньо.

Юнайтед спечели като гост на новак след три поредни загуби при такива двубои. За последно вкара пет гола в един мач от Висшата лига в символичен двубой - последния на Сър Алекс Фъргюсън (5:5 срещу Уест Бромич). Вече е шести с актив от 29 точки, а Кардиф остава 17-ти с 14 точки.