Манчестър Юнайтед не спира да се дъни във Висшата лига: Отнесе четири гола в шестия мач без успех
Ужасяващ сезон за "червените дяволи"
Манчестър Юнайтед загуби с 3:4 от Брентфорд и продължи с ужасяващото си представяне във Висшата лига.
Поражение, което е 16-о за "червените дяволи" за 35 кръга от началото на кампанията, а и мач, който е шести пореден без успех за клуба във Висшата лига.
За последно Манчестър Юнайтед спечели мач в първенството на 16 март срещу изпадналия Лестър, след което последваха две ремита и четири поражения в един ужасяващ на домашната сцена сезон.
Разбира се, днес Рубен Аморим бе дал почивка на част от основните си играчи предвид задаващия се реванш от полуфиналите в Лига Европа през седмицата, като сред титулярите видяхме 17-годишният Чидо Оби, превърнал се в най-младият титуляр за Юнайтед във Висшата лига.
Сред възраст от 22 години и 270 пък означаваше, че титулярният състав на Юнайтед е третиятл най-млад, пускан някога във Висшата лига, а това бяха предпоставки за пореден неубедителен резултат.
Мач, в който макар Юнайтед да поведе още в 14-ата минута чрез Мейсън Маунт, премина изцяло под диктовката на домакините, които водеха с 4:1 до последните десет минути.
В самия край на срещата Юнайтед върна два гола, с които направи поражението си по-малко срамно, но все пак това не променя горчивината от цялостното представяне на клуба във Висшата лига.
След 35 кръга Манчестър Юнайтед е на 15-ата позиция с 39 точки, като само ремито между намиращите се зад него Тотнъм и Уест Хем (1:1), попречи на един от двата клуба да изпревари "червените дяволи".
При резултат 1:1 завърши и мачът между Брайтън и Нюкасъл, който има пряко отношение в битката за местата, даващи право на участие в Шампионска лига.
Дузпа в самия край помогна на "свраките" да стигнат до точката, а с еня те ще запазят четвъртата позиция и след този 35-и кръг, но Челси и Нотингам Форест имат шанса да ги изравнят по точки.