Манчестър Юнайтед на Ерин тен Хаг продължава да играе с много удоволствие и да бележи на своя "Олд Трафорд", като надви с 3:0 Борнемут в среща от междинния 18-и кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" спечелиха второ поредно домакинство с този резултат след това над Нотингам Форест седмица по-рано, а освен това са в серия от седем поредни успеха на своя стадион във всички турнири.

Важна роля за това има и Давид Де Хея, който запази седма поредна суха мрежа, правейки няколко фантастични спасявания и днес. Иначе головете реализираха Каземиро, Люк Шоу и Маркъс Рашфорд.

Бразилският халф на Юнайтед продължава да показва супер форма, като откри резултата в 23-ата минута, засичайки центриране от фаул на Кристиан Ериксен. Защитата на "черешките" буквално проспа ситуацията.

Резултатът стана 2:0 в 49-ата минута след страхотен пробив на Люк Шоу по дължината на почти целия терен. Левият бек започна атаката и я завърши след пас на резервата Алехандро Гарначо, напомняйки на един гол на Димитър Бербатов срещу Блекбърн през 2010-а.

Последваха силни минути за Борнемут и две супер спасявания на Де Хея преди резултатът да стане класически. Това се случи в 86-ата минута, като Маркъс Рашфорд вкара от лесна позиция, за да бъде точен в четвърти пореден мач след Световното първенство. Асистенцията даде Бруно Фернандеш.

Гарначо влезе като резерва за сметка на Дони ван де Беек, който получи много тежка контузия, като тя изглеждаше стряскащо. Младият аржентинец иначе се размина с попадение, като в края на мача удари греда.

Победата е четвърта поредна за Юнайтед в първенството и тимът остава четвърти с 35 точки, колкото има и третият Нюкасъл, но с изигран мач повече. Борнемут допусна трета поредна загуба и е 15-и с 16 точки, на две от опасната зона.