Лестър и Челси взеха последните две квоти за полуфиналите в турнира за Купата на Англия след домакински победи.

По-очакваният двубой бе дербито на лисиците срещу Манчестър Юнайтед на "Кинг Пауър Стейдиъм", което завърши с успех 3:1 за домакините.

Юнайтед изигра един от най-слабите си мачове в последно време и бе прекъсната серията му без загуба като гост, която датираше от 8 декември, когато загуби от Лайпциг.

Келеши Ихеаначо даде тон за първата победа на Лестър над Юнайтед от 13 мача насам. Той реализира в 24-ата минута след ужасяваща грешка на Фред, който буквално му асистира в опита си да върне към Дийн Хендерсън.

"Лисиците" играеха по-добре, но изненадващо допуснаха изравнителен гол в 38-ата минута. Дони ван де Беек пропусна топката и тя стигна до Мейсън Грийнууд, който от близка дистанция не пропусна за 1:1.

През втората част домакините бяха пълен господар на терена и стигнаха до нови две попадения. Първо в 52-ата минута Юри Тилеманс бе точен, след като проби през центъра и стреля по земя.

Крайното 3:1 бе оформено от Ихеаначо в 78-ата минута след центриране от фаул и удар с глава на нападателя на задната греда.

За полуфиналите се класира и Челси след победа с 2:0 над Шефийлд Юнайтед. Оливър Норууд си вкара автогол в 24-ата минута след удар на Бен Чилуел, а в 92-ата Хаким Зиех засече центриране, за да подпечата успеха.

На полуфиналите Челси ще се изправи срещу Манчестър Сити на "Уембли", а Лестър ще мери сили със Саутхемптън.