В сряда Манчестър Юнайтед игра отчайващо и загуби от Истанбул Башакшехир в Шампионската лига, а само няколко дни по-късно показа съвсем различно лице, за да подобри клубния рекорд по поредни победи като гост във Висшата лига. "Червените дяволи" победиха Евертън на "Гудисън Парк" с 3:1, за да задълбочат кризата в редиците на ливърпулския тим и същевременно да спечелят далеч от дома в първенството за седми двубой поред - най-доброто постижение в историята им.

Днешните три точки поне временно ще свалят напрежението от Оле Гунар Солскяр, чийто треньорски пост изглеждаше значително разклатен след крушението край Босфора в сряда. За това той трябва да благодари на Бруно Фернандеш, който собственоръчно осигури триумфа на своя отбор днес.

Бернард откри резултата в 19-ата минута, след като вратаря на домакините Джордан Пикфорд изрита топката напред, Доминик Калвърт-Люин я свали с глава, а бразилското крило я насочи в долния десен ъгъл на Давид де Хеа за 1:0.

Отговорът на Юнайтед бе светкавичен и в 25-ата минута Люк Шоу центрира от лявото крило, а Бруно Фернандеш показа чудесно пласиране и намери празно пространство между защитниците на Евертън, за да отбележи с глава за 1:1. Почти веднага след това се стигна и до пълен обрат, след като португалската звезда на гостите центрира, Маркъс Рашфорд не докосна топката, а тя попадна право в мрежата на Пикфорд за 2:1.

През второто полувреме повечето шансове бяха на сметката на Манчестър, като резервата Единсон Кавани вкара дебютния си гол za клуба - в 95-ата минута и след асистенция на Фернандеш за 3:1.

Евертън няма победа вече четири мача, а в последните три от тях неизменно губи. Към момента "сините" са пети в класирането с 13 точки, докато днешната победа изкачи Юнайтед до тринадесетата позиция с 10 точки в актива.