Манчестър Юнайтед записа поредна разочароваща загуба през този сезон - 1:0 при гостуването си на Нюкасъл, който по принцип се води, че е в криза.

"Свраките" показаха по-голяма мотивация и заслужено наказаха съперника си, който бе все така импотентен в атака.

Юнайтед не вкара в трето поредно гостуване и си остава във втората половина на класирането във Висшата лига след осем кръга.

Единственото попадение вкара 18-годишният Матю Лонгстаф, който е по-малкият брат на Шон Лонгстаф - трансферната цел на "червените дяволи". Двамата братя изиграха много силен мач, който ще помнят дълго.

Нюкасъл започна много по-силно мача срещу видимо притеснения си съперник и направи няколко неуспешни опита в първите минути.

Най-добрата ситуация за "свраките" дойде в 27-та минута, когато Шон Лонгстаф разстресе горната греда с далечен шут.

До края на полувремето събитията бяха преимуществено скучни, но Хари Магуайър имаше много добър шанс след центриране от статично положение. Ударът му с глава мина встрани.

В началото на втората част Юнайтед натисна, но така и не успяваше да стигне до изгодни ситуации. Най-добрата се откри пред Ашли Йънг, който реши да подава вместо да стреля и сгреши.

Така се стигна до 73-та минута, когато 19-годишният Матю Лонгстаф реализира със страхотен шут по земя при контраатака. Асистенцията бе на Йетро Вилемс.

До края Юнайтед се опита, включително с резервата си Мейсън Грийнууд, но бе твърде безобиден.