Английската Висша лига няма да има своя шампион и този уикенд.

Първата причина бе във вчерашното поражение на лидера Манчестър Сити, а втората е в днешния отказ на Манчестър Юнайтед да направи подарък на своя градски съперник.

"Червените дяволи" спечелиха гостуването си на Астън Вила с 3:1, като на теория продължават да са единственият конкурент на Сити за първото място.

Така разликата между двата тима е 10 точки, като Юнайтед има четири мача до края на сезона, което означава максимално възможни 12 точки. Грешка на "червените дяволи" до края или победа на Сити в някой от оставащите им мачове обаче ще означава край на битката за титлата, която и в момента изглежда до голяма степен решена.

Днес Юнайтед определено не изигра най-бляскавия си мач, но пък дни след класирането за финал в Лига Европа, успя да стори нужното за трите точки.

"Червените дяволи" дори трябваше да правят десетия си обрат от началото на сезона, след като в 24 минута Бертранд Траоре откри за домакините.

Той се измъкна от отбраната още с поемането на топката и с хубав удар в далечния удар изведе бирмингамнци напред, донякъде заслужено.

След почивката играта на Манчестър Юнайтед бе коренно различна. С доста повече агресия и идеи в атакуващ план, момчетата на Оле Гунар Солскяер успя да достигнат до обрата.

Той бе осъществен само в рамките на 4 минути. Първо Бруно Фернандеш откри от дузпа, а в 56-ата минута се разписа и Мейсън Грийнууд.

В последвалите минути Астън Вила отново заигра по-добре, като нямаше да е незаслужено, ако бяхме видяли изравняване на резултата, като именно този сценарий изглеждаше по-вероятен.

Опитният голаджия Единсон Кавани обаче сложи точка на спора три минути преди края, когато получи отлично центриране от Рашфорд и с глава не сбърка.