Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 2:0 над Кристъл Палас в Лондон и подхрани допълнително интригата в битката за топ 4 след 36-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" са пети и събраха 62 точки, колкото има и четвъртият Лестър, който по-рано победи Шефийлд Юнайтед с 2:0 като домакин. Третият Челси също не е сигурен за позицията си в топ 4, тъй като е само с точка повече спрямо конкурентите.

"Сините" от Лондон обаче остават големия фаворит за едно от тези двете места, които дават правото за участие в Шампионска лига. Това е така, тъй като "лисиците" и "червените дяволи" имат пряк двубой на "Кинг Пауър Стейдиъм" в последния кръг. Вероятно той ще реши кой отива в груповата фаза на най-големия европейски клубен турнир.

За Челси в първенството предстои гостуване на Ливърпул и домакинство Уулвърхямптън. За Лестър предпоследния мач е гостуване на Тотнъм, а за Юнайтед е домакинство на Уест Хям.

На "Селхърст парк" хората на Оле Гунар Солскяр далеч не бяха убедителни и имаха не малко късмет, за да стигнат до крайния успех. Гол на Палас бе отменен през второто полувреме при 0:1, а Давид Де Хея направи половин дузина важни спасявания. Все пак голове на Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал се оказаха решаващи.

Още във втората минута Кристъл Палас имаше реален шанс да поведе в резултата. Силен удар на Вилфред Заха беше спасен от Давид Де Хея. В първите 20 минути категорично "орлите" бяха по-опасният отбор на терена.

Първата по-сериозна възможност за Юнайтед дойде чак след половин час игра. Антони Марсиал намери младия Мейсън Грийнууд в наказателното поле, но ударът на младока бе твърде неубедителен.

В 39-ата минута Хари Магуайър за пореден път надскочи противниковите защитници при статично положение, но ударът му с глава след корнер мина покрай вратата. Палас отвърна със силен шут на Джордан Аю, който беше париран от Де Хея.

Миг на индивидуална класа донесе попадението за Юнайтед в първата минута на добавеното време. Марсиал и Фернандеш комбинираха и португалецът пусна извеждащ пас към Рашфорд, който с лекота финтира двама бранители и реализира за 1:0.

В ответната атака Палас получи шанс да стреля от пряк свободен удар и Лука Миливоевич принуди Де Хея да прави трето много важно спасяване през първата част.

В 55-ата минута Кристъл Палас реализира, но попадението беше отменено след разглеждане с ВАР. Джордан Аю реализира, а кракът му бе с няколко сантиметра пред този на последния бранител Уан-Бисака. Юнайтед извади огромен късмет. "Орлите" продължиха да са по-активният отбор в атака през втората част и направиха още няколко опасни атаки без успех.

Така се стигна до 80-ата минута, когато Антони Марсиал реши всичко в мача след асистенция на Рашфорд.

В последната минута на редовното време Давид Де Хея направи поредно страхотно спасяване след шут на Вилфред Заха по земя. Така испанецът гарантира успеха за своя отбор.