Манчестър Юнайтед разгроми третодивизионния Транмиър с 6:0 в мач от четвъртия кръг за Купата на Футболната асоциация.

По този начин "червените дяволи" записаха най-убедителния си успех от август 2011-а, когато размазаха Арсенал с 8:2 в мач от първенството.

Юнайтед също така прекъсна и серията си от две поредни загуби, макар и днешният съперник да бе доста по-скромен като класа.

Днешният мач се игра при ужасни условия на терена в Мърсисайд. Заради обилния дъжд, който бе валял, по игрището имаше големи участъци без трева, а само с кал.

Това обаче не затрудни Манчестър Юнайтед, който още в 16-ата минута на мача водеше с 3:0 и тотално уби всички надежди на домакините за историческа сензация.

Най-скъпият защитник - Хари Магуайър, успя да откри резултата с първия си гол с "червения" екип. Той го направи със стил, с мощен удар в горния ъгъл на вратата.

В следващата атака Диого Далот успя да удвои, а в 16-ата минута Джеси Лингард се отпуши, вкарвайки в домашно състезание от една година насам.

До края на първата част бранителят Фил Джоунс покачи на 4:0, а през втората част Антони Марсиал и Мейсън Грийнууд оформиха крайният резултат, който е един от малкото поводи за усмивки в Манчестър Юнайтед в последните седмици.

Снимка: Getty images/Gulliver photos