Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг за Купата на Футболната асоциация.

"Червените дяволи" спечелиха преиграването срещу Уулвърхемптън с 1:0, след като първият мач между двата тима завърши 0:0.

По този начин Юнайтед прекъсна ужасяващата поредица срещу този съперник. Последната победа на "червените дяволи" над този противник бе през 2012-а, като в пет поредни двубои "вълците" нямаха загуба.

Днес серията свърши, а главният виновник бе Хуан Мата, който в 67-ата минтуа вкара единственият гол.

Испанецът се възползва от кошмарна грешка на централните защитници и бе изведен по прекрасен начин от Антони Марсиал. За Мата не оставаше нищо друго освен да копне топката покрай вратаря за 1:0.

През останалата част на мача не може да се каже, че Юнайтед надигра противника си.

През първата част дори "вълците" имаха няколко отлични шанса. Серхио Ромеро нарпави две страхотни спасявания, Мат Дохърти нацели гредата, а гол на Педро Нето бе отменен заради игра с ръка на Хименес, който му асистира.

Юнайтед владееше по-често топката, но не стигаше до чисти положения, а Оле Гунар Солскяр реши да печели мача с пускането на звездата Маркъс Рашфорд през вотрото полувреме.

Той определено раздвижи играта, но за кратко, защото получи травма и бе заменен 15 минути след влизането си в игра.

Това може да бъде много притеснително за Юнайтед, защото именно Рашфорд бе човекът, който се представя на най-високо ниво за тима през целия сезон.

Снимка: Getty images/Gulliver photos