Истанбул Башакшехир стигна до знаменита първа победа в групите на Шампионската лига. Тимът, който дебютира в надпреварата, надви Манчестър Юнайтед с 2:1, за да вземе първите си три точки в елита на Европа.

Домакините поведоха след по-малко от четвърт час игра. Капитанът Един Вишча даде пас през почти половината терен към Демба Ба, който пък с лекота надбяга изнесената напред защитна линия на англичаните, за да отбележи за 1:0 в 13-ата минута.

Малко преди почивката Вишча сам удвои преднината на турците, при това след впечатляваща атака, започнала от лявото крило, откъдето Дениз Тюрюч първо отне топката, после я пусна към наказателно поле, Демба Ба я прескочи, а Вишча безпроблемно преодоля Дийн Хендерсън - 2:0 в 39-ата минута.

Антони Марсиал даде лъч надежда за гостите четири минути по-късно, когато върна един гол. Френската деветка на гостите вкара с глава, за да намали до 2:1.

"Червените дяволи" не показаха особено впечатляваща игра в нападение през първото полувреме, а липсата на креативност срещу добре организиранта турска защита продължи и след почивката.

Оле Гунар Солскяр потърси промяна с пускането в игра на Пол Погба, Единсон Кавани и Мейсън Грийнууд през втората част, но това не даде резултат. Гостите владееха топката повече, но не успяваха да създадат опасности пред вратата на турския тим.

В продължението на срещата резервата Мехмет Топал спаси своя отбор, изчиствайки топката от голлинията във финалните секунди на двубоя.

След този резултат Истанбул Башакшехир вече има три точки след три мача, докато Манчестър Юнайтед остава с шест в актива си.