Манчестър Юнайтед победи Нотингам Форест с 3:0 на "Дъ Сити Граунд" в първи мач между двата отбора от полуфиналите в турнира за Купата на Лигата.

"Червените дяволи" взеха солиден аванс преди реванша след седмица и само футболно чудо може да ги лиши от първи финал на "Уембли" от пет години. Евентуален съперник там би бил един измежду Нюкасъл или Саутхемптън.

За последно Юнайтед игра финал на легендарния лондонски стадион през 2018 година, когато под ръководството на Жозе Моуриньо загуби битката от Челси за Купата на ФА.

Именно португалецът е последният мениджър, който донесе какъвто и да е трофей на отбора, като през 2017-а спечели Купата на Лигата и Лига Европа.

Головете за днешната победа реализираха Маркъс Рашфорд, Ваут Вегхорст и Бруно Фернандеш..

Намиращият се в много силна форма Маркъс Рашфорд откри резултата още в шестата минута, когато получи топката на левия фланг и направи един от марковите си индивидуални пробиви между няколко играчи преди да прати топката в близкия ъгъл на Уейн Хенеси.

Попадението донесе спокойствие на гостите, но те можеха да бъдат попарени в 23-ата минута, когато Рашфорд изгуби топката и Нотингам направи контраатака, която завърши с попадение на Сам Съридж. Английският играч се израдва като Кристиано Роналдо, но артистизмът му бе напразен, тъй като бе в тънка засада, забелязана от ВАР.

В самия край на полувремето Юнайтед до голяма степен реши мача с второ попадение. Каземиро проби през центъра и намери Антъни, който отправи силен удар. Хенеси спаси, но Ваут Вегхорст направи добавка, за да открие головата си сметка за тима. Нидерландецът като цяло изигра много силен мач.

През втората част гостите умело владееха топката и не допуснаха кой знае какви опасности пред Давид Де Хея. От време на време поглеждаха напред за трети гол и дочакаха момента си в 89-ата минута. Тогава Антъни Еланга копна топката за Фернандеш и с прецизен диагонален удар по земя той оформи класическия резултат.