Манчестър Юнайтед спечели с 1:0 гостуването си на Уулвърхямптън в мач от третия кръг на английската Висша лига.

"Червените дяволи", които все още са без новото си попълнение Кристиано Роналдо, изиграха най-слабия си мач от началото на сезона, но отмъкнаха победата с гол на младия Мейсън Грийнууд в 80-ата минута.

"Вълците" на Бруно Лаге записаха трета поредна загуба и има за какво да съжаляват, тъй като бяха по-добрия отбор в атака през почти всичките минути и създадоха чисти положения, с които можеше да вкарат повече от веднъж.

Изумителни пропуски и страхотни намеси на Давид Де Хея ги оставиха в празни ръце. За Юнайтед дебют направи новото попълнение Рафаел Варан в центъра на защитата.

Първият добър шанс в мача бе за "вълците". Бързоногият Адама Траоре пробяга почти целия терен с топка в крака и подаде на Раул Хименес, чийто удар бе спасен с крака от Давид Де Хея. Секунди по-късно домакините направиха още една опасна контраатака, но намеса на Аарън Уан-Бисака спаси "червените дяволи" след удар на Тринкао.

В 26-ата минута Уулвс по чудо не поведе в резултата. След центриране на Раул Хименес Рубен Саис стреля с акробатичен удар, но топката ми на сантиметри от гредата.

В 38-ата минута при една от редките си атаки Юнайтед вкара топката във вратата след пас на Погба към Бруно Фернандеш, но правилно бе отсъдена засада.

В 63-ата минута Амада Траоре подаде на Тринкао, който от чиста позиция не успя да уцели добре топката и я прати в аут.

Втората част бе на много високо темпо, а в 69-ата минута Давид Де Хея направи изумително двойно спасяване след центриране от корнер и удари на Саис.

Юнайтед се събуди едва след 75-ата минута. Първо силен удар на Пол Погба бе спасен от вратаря преди да се стигне до гола в 80-ата минута. Варан подаде на Грийнууд, който финтира бранител и стреля от малък ъгъл. Намесата на вратаря бе слаба, като топката мина под ръката му и влетя в мрежата.