Манчестър Юнайтед стартира съвземането си след кошмарното 0:7 от Ливърпул с европейска победа. Тя бе с 4:1 над испанския Бетис и дойде в мач от осминафиналите на турнира Лига Европа.

По този начин "червените дяволи" взеха комфортен и доста ценен успех преди реванша на "Бенито Виямарин" в Севиля след седмица.

Юнайтед нямаше право на издънка, най-вече заради огромния срам, който причинаха на феновете си преди дни, а Ерик Тен Хаг ясно демонстрира вярата си в този тим, защото пусна абсолютно същия титулярен състав с онзи, загубил с 0:7.

ВИДЕО ТО МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Но началото този път бе страхотно, защото още в шестата минута Бруно Фернандеш опита центриране по земя, което защитник на Бетис не успя да изчисти добре, а прати директно в краката на Маркъс Рашфорд, който бе безпощаден.

Звездата на Юнайтед буквално разстреля стража на Бетис за 1:0.

Малко преди гола на Рашфорд, попадение на Вегхорст бе отменено заради засада, а в последвалите 10 минут, "червените дяволи" имаха още няколко добри шанса.

Противно на случващото се под прехвърчащия в Манчестър сняг, Бетис успя да изравни в 32-ата минута, когато Айосе Перес отправи страхотен диагонален шут, превърнал се в гол за 1:1.

Снимка: Getty images

Така завърши и първата част, но през втората "червените дяволи" категорично показаха, че са по-добрият тим, взеха заслужения успех и до голяма степен наклониха изхода от сблъсъка в своя полза.

Доминацията бе наложена само за 13 миннути след подновяването на играта, след които Юнайтед вече водеше с 3:1.

Първо Антони сътвори най-красивия момент за вечерта, когато в 52-ата минута финтира бранител и с прекрасен удар от границата на наказателното поле, прати топката в далечния ъгъл на вратата.

Минути по-късно центриране от корнер бе преврънато в гол от доста изненадващ играч - Бруно Фернандеш, от когото по-скоро очакваме да центрира статичните положения, не да ги завършва с гол, при това с глава.

До края Юнайтед продължи да натиска, а след два чисти пропуска на Антони, все пак падна и четвърти гол във вратата на Бетис, който бе дело на Ваут Вегхорст.