Манчестър Юнайтед победи Бърнли с 2:0 на "Търф Моор" в 20-ия кръг - двубой, който бе последен за тях във Висшата лига за отиващото си десетилетие.

"Червените дяволи" превъзхождаха 13-ия в класирането и стигнаха до попадение на Антони Марсиал в края на първата част, но трябваше да потреперят в заключителните епизоди от мача, тъй като намалиха оборотите. В самия край на контраатака стигнаха до второ решително попадение на Маркъс Рашфорд. За първи път запазиха чиста мрежа във Висшата лига от септември насам, когато победиха Лестър с 1:0.

Успехът е втори пореден за тима на Оле Гунар Солскяр в рамките на три дни и го праща на пета позиция, само на две точки зад четвъртия Челси, който е с мач по-малко. Играч на мача бе младият ляв бранител Брендън Уилямс, който се представи великолепно и бе част от повечето по-опасни атаки на Юнайтед.

Бърнли на Шон Дайш игра твърде дефанзивно и само изчакваше. Допусна очаквано попадение, но нямаше адекватен отговор през втората част. Успя да създаде натиск едва в самия край и остава с 24 точки на 13-ата позиция.

Манчестър Юнайтед бе абсолютен господар на терена през първото полувреме и първите опасности дойдоха благодарение на Маркъс Рашфорд. В 13-ата минута нападателят стреля опасно от пряк свободен удар, но последва спасяване на Ник Поуп. Шест минути по-късно Рашфорд стреля от границата на наказателното поле и топката мина до гредата.

В 34-ата минута удар на Даниел Джеймс беше блокиран, а при добавката шут на Марсиал срещна тялото на Фил Бардсли на гол линията. Фундаментална намеса на бранителя.

В 44-ата минута натискът на Юнайтед даде своя резултат. Фатална грешка на Чарли Тейлър позволи на Андреас Перейра да му открадне топката в опасна зона. Халфът пусна перфектен пас към Антонио Марсиал, който затвърди добрата си форма с още един гол.

В началото на втората част Марсиал реализира отново, но голът му бе отменен заради нарушение в атака. Спорно обсъждане. Малко след това удар на френския нападател бе избит от вратаря.

В 69-ата минута на другата врата страхотен удар по земя на Фил Бардсли от далеч бе спасен не по-малко впечатляващо от Давид Де Хея. Това бе първото по-опасно положение за домакините в мача. След това удар на резервата Йохан Берг Гудмундсон от пряк свободен удар мина над вратата.

Бърнли натисна в последните минути, но допусна второ попадение на контраатака в продължението. Негов автор бе Маркъс Рашфорд след асистенция на Даниел Джеймс.\