Манчестър Юнайтед загуби домакинството си на изпадналия Кардиф с 0:2 в последния 38-и кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" оставят зад гърба си поредния разочароващ сезон след напускането на Сър Алекс Фъргюсън и завършват на незавидната шеста позиция в шампионата.

Кардиф, който подобно на "червените дяволи" играеше за честта си в този мач, показа повече мотивация и заслужи всичките точки. Така хората на Оле Гунар Солскяр записаха втори пореден разочароващ мач срещу изпаднал отбор след равенството 1:1 с Хъдърсфийлд.

Натаниел Мендес-Лейндж вкара двата гола за уелсците в 23-та и 54-та минута, като първият дойде след отсъдена много спорна дузпа за нарушение на Диого Далот.

Третото място в шампионата е за Челси, който завърши наравно 0:0 при гостуването си на Лестър.

Те запазиха позиията си, тъй като Тотнъм не успя на свой ред да победи при домакинството си на Евертън - 2:2.

"Шпорите" започнаха силно с гол на Ерик Дайър още във втората минута, но допуснаха пълен обрат през втората част в рамките на две минути. Тио Уолкът се разписа в 70-тата, а Дженк Тосун вкара веднага след това. Все пак гол на Кристиан Ериксен в 75-та минута лиши Тотнъм от втора загуба на новия му стадион.

Арсенал завърши сезона с победа, надделявайки при гостуването си на Брайтън с 3:1.

Пиер-Емерик Обамеянг бе точен на два пъти (52' и 63') и потвърди добрата си форма. Ашли Барнс върна един гол за домакините в 65-та минута, но Нкетиа вкара решително трето попадение за "артилеристите" в края.

Така хората на Унай Емери завършват на петата позиия, но все още имат шанс за Шампионска лига, ако победят Челси във финала на Лига Европа, който ще се играе в Баку.