Един от фаворитите в Купата на Африка - Сенегал, си осигури място на четвъртфиналите.

Водени от звездата си и голмайстор на Висшата лига Садио Мане, сенегалците победиха Уганда с 1:0.

Именно Мане бе герой за родината си. В 15-ата минута на мача той получи пас от Мбайе Нианг, напредна в празното пространство и пусна топката покрай вратаря за 1:0.

Нападателят на Ливърпул можеше да реши всичко през втората част, но изпусна дузпа. Това е втори пропуск за него от бялата точка в последните два мача.

На четвъртфиналите Сенегал ще се изправи срещу сензацията Бенин.

Играчите на Бенин, които хванаха последния влак за елиминациите като четвърти най-добър отбор заел третото място в групата, елиминираха един от фаворитите Мароко.

Победата дойде след дузпи. 4:1 при изпълненията от бялата точка, докато редовното време завърши 1:1.

Мароко може жестоко да съжалява за изпуснатия шанс, защото в 97-ата минута на мача тимът получи шанс да изпълни дузпа.

Зад топката застана звездата на Аякс Хаким Зиек, но уцели гредата.

Преди това Мойс Адилеху бе открил за Бенин, а Юсеф Ен-Несри изравни за Мароко.