Воденият от българския специалист Станимир Стоилов национален отбор на Казахстан постигна първа победа в Лигата на нациите, след като разгроми гостуващия Андора с 4:0 в среща от четвъртия кръг на група 1 в дивизия D.

С успеха Казахстан се утвърди на второто място с 5 точки, а с 9 точки лидер е Грузия, който по-късно днес гостува на Латвия.

Еркебулан Сейдахмет откри резултата с глава в средата на първото полувреме, а шест минути преди почивката той асистира за втория гол на Бауиржан Турисбек.

След малко повече от час игра Бауиржан Исламхан центрира от ляво, а вратарят Жозеп Гомес се намеси нескопосано и вкара топката в собствената си мрежа.

Три минути по-късно гостите останаха с човек по-малко след два бързи жълти картона Жорди Алаес, а крайното 4:0 оформи с глава резервата Роман Муртазаев четвърт час преди края.