Левски победи с 2:1 Спортист (Своге) в контролен мач, в който Станимир Стоилов направи повторен дебют за "сините" на треньорския пост. Той бе посрещнат от над хиляда души на отворените трибуни на стадион "Георги Аспарухов".

Левски започна мача с две нови лица. Привлеченият по-рано през деня от Септември (София) с договор за три години Димитър Костадинов застана зад Билал Бари в любимата на Стоилов схема 4-5-1, а в сърцето на защитата застана младокът Денис Динев. Той бе сред многото юноши на "сините" в групата, като повечето стартираха от пейката и се появиха през втората част. Радослав Цонев пък бе капитан в отсъствието на брат си Борислав, който получи повиквателна от Ясен Петров за националния отбор.

Левски надигра втородивизионния си съперник през първото полувреме, но не вкара гол, въпреки че имаше няколко положения. "Сините" дори удариха две греди. Иван Горанов центрира към Билал Бари в 21-та минута и той стреля с глава над вратата, а три по-късно нападателят удари дясната греда след висок пас от Цонев от корнер.

"Сините" бяха близо до гол в 28-та минута, когато Здравко Димтиров финтира защитник на дъгата и стреля опасно към десния ъгъл на вратата, но и той удари греда.

Левски откри бързо след началото на второто полувреме. Билал Бари бе съборен в наказателното поле и Георги Миланов откри в 53-ата минута от дузпа, а малко по-късно плеймейкърът първо се първо се контузи леко, после удари греда след индивидуален пробив и в крайна сметка бе заменен.

Снимка: Bulphoto

В оставащите няколко минути блеснаха и част от юношите на "сините", които се появиха в игра през второто полувреме. Асен Митков изведе Любомир Тодоров сам срещу вратаря на Спортист на два пъти, като в първия случай в 66-ата минута нападателят се възползва и вкара за 2:0, а малко по-късно той стреля покрай вратата. В 81-та минута пък Стелиън Георгиев удари напречната греда с воле без подготовка.

Спортист върна един гол в 90-ата минута, когато Иво Харизанов засече топката с глава от корнер и я изпрати във вратата на Левски за крайното 2:1 в полза на "сините".