Френската Лига 1, която продължава все повече да губи реномето си, въпреки наличието на мултимилионен клуб като ПСЖ, може да остане само с двама представители в групите на Шампионска лига.

Причината е, че Олимпик Марсилия стъп накриво и загуби с 0:1 от Панатинайкос в Атина, в мая от третия квалификационен кръг на турнира.

Макар да бе в ролята на фаворит преди сблъсъка, френският гранд изигра доста посредствен мач, като почти не успя да създаде опасни положения и да установи какъвто и да е контрол на топката.

Олимпик дори игра около 30 минути с човек по-малко заради втория жълт картон на Жофри Кондогбия, а логичното сякаш се случи в 83-ата минута на мача.

Тогава след отлична атака с по едно докосване от страна на Пао, бразилецът Бернард се озова очи в очи с вратаря и с удар от въздуха вкара за 1;0.

Разбира се, всичко в този сблъсък ще се решава след седмица на "Велодром", но ако Олимпик не подобри значително представянето си, може да се сбогува с надеждите за Шампионска лига твърде рано.

А това ще означава, че на фона на петте испански представителя и четирите от Англия, Италия и Германия, французите ще останат само с ПСЖ и Ланс в Шампионска лига.

Иначе тази вечер се изиграха още два мача от квалификациите на надпреварата.

В тях израелският първенец победи Слован (Братислава) като гост с 2:1, а със същия резултат, но като домакин, Рейднжърс успя да се справи с швейцарския Сервет.