Атлетико (Мадрид) и Барселона завършиха наравно 1:1 в дербито между първия и втория в испанската Ла Лига.

Поделената точка означава, че Барса запазва лидерската си позиция с точка пред днешния си съперник, но и двата тима мога да бъдат изпреварени от Севиля, ако андалусийците спечелят утрешния си мач срещу Валядолид.

До последните 10 минути, мачът не бе сред най-зрелищните, като преобладаваха предимно нарушенията и нервите.

Всичко се промени в 77-ата минута, когато Диего Коста изведе Атлетико напред.

Снимка: АР/БТА

Последваха вихрени 10 минути, а натискът на Барселона даде резултат в 90-ата минута.

Лео Меси овладя трудна топка с бедрото си и подаде към Дембеле, а французинът навлезе в наказателното поле и вкара изравнителното попадение, само 10 минути, след като се бе появил на терена.

Дембеле бе обект на сериозни критики в последната седмица заради непрофесионалното си отношение, бе наречен и мързелив, но днес младият играч бе героят за Барселона.