Манчестър Сити продължава категорично да крачи към титлата от английската Висша лига.

"Гражданите" спечелиха с 3:1 гостуването си на Евертън, за да продължат впечатляващата си победна серия.

Тя се състои от 17 поредни победи във всички турнири и общо 24 двубоя без поражение. Само във Висшата лига серията от поредни победи е 12.

И всичко това логично отрежда лидерска позиция за момчетата на Гуардиола, като вече и преднината им изглежда прекалено сериозна. А предвид формата на "гражданите" и тази на преследвачите, за стопяване на аванса едва ли може да става дума.

Сити има 56 точки при оставащи 14 мача. Това е с 10 повече от Манчестър Юнайтед и Лестър, 14 пред Челси и Уест Хем, както и 16 пред настоящия първенец Ливърпул.

Невероятното представяне означаваше и пореден рекорд, който Мачестър Сити поставя през последните години. "Гражданите" се превърнаха в първия тим в исторяита на англисйкия футбол, който печели първите си 10 двубоя за календарната година.

Днес доминацията срещу Евертън отново бе тотална в игрово отношение, но "карамелите" на Карло Анчелоти все пак успяха да се доберат до резултат 1:1 на почивката.

Сити поведе чрез младия си английски суперталант Фил Фоудън. Голът падна и с помощта на късмета, защото ударът на английския национал рикошира в крак на пранител и подлъга вратаря.

Късметът обаче се усмиха и на Евертън пет минути по-късно, когато Лука Дин отправи удар в гредата, а върналата се топка се удари в бедрото на Ричарлисон и влезе във вратата.

Щастливи обстоятелства, които означаваха 1:1.

С началото на втората част Сити тотално катисна съперника си, като бе върпос на време да падне гол, а това се случи по страхотен начин.

Рияд Марез отправи красив удар в далечния ъгъл, който се отби и от гредата, за да влезе за 2:1 в полза на госите от Мачестър.

Интрига окончателно уби Бернардо Силва в 76-ата минута, когато също с удар извън наказателното поле оформи крайното 3:1 в полза на гостите.